Zamek Królewski w Chęcinach

i

Autor: Michal Jarmoluk / Pixabay Zamek Królewski w Chęcinach. Jedna ze świętokrzyskich atrkacji turystycznych

Świętokrzyska turystyka zyska młodą i wykwalifikowaną kadrę. ROT wyszkoli młodzież

2020-06-30 14:20

Szkolne punkty informacji turystycznej chce uruchomić Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. W ich ramach uczniowie wybranych szkół nauczą się jak postępować z podróżnymi czy jak planować wolny czas wykorzystując regionalne atrakcje. Specjalistyczną wiedzę pozyska 180 młodych osób.

Projekt będzie realizowany w czterech szkołach prowadzących kształcenie w obszarze turystyki i hotelarstwa. W Kielcach to Zespół Szkół Ekonomicznych. Oprócz tego w działania zostaną włączone placówki w Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku-Zdroju i w Końskich.

- Stworzymy sale, które będą przypominały punkty informacji turystycznej. Mam nadzieję, że wiedza pozyskana w takich pracowniach, w przyszłości będzie niezwykle przydatna, dla tych młodych ludzi, którzy w branży turystycznej będą chcieli się rozwijać – mówi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach projektu młodzież będzie zapoznawała się z technikami pracy z turystą czy nawiązywania współpracy z branżą. Zajęcia obejmą też podstawy przewodnictwa i wiedzy o regionie świętokrzyskim. Dodatkowo, omawiane będą też zagadnienia dotyczące obsługi podróżnych anglojęzycznych.

Cały projekt będzie kosztował ponad milion złotych a jego realizacja się rozpocznie, gdy edukacja powróci do normalnej pracy.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie