Szkółka Piłkarska Jacka Kiełba i Kamila Kuzery już działa. Byli "koroniarze" trenują świętokrzyską młodzież!

Świętokrzyskie musi rozwijać się na sportowo. Nasz region nie wypada najlepiej, na tle pozostałych województw pod wieloma względami. Piłkarsko powinno to wyglądać lepiej, gdyż nie brakuje u nas zdolnych zawodników. Pomóc w rozwoju mają byli koroniarze, Kamil Kuzera i Jacek Kiełb, którzy stworzyli wyjątkowy projekt.

W województwie świętokrzyskim nie brakuje piłkarskich talentów. Nasz region ma wiele akademii, szkółek i klubów, które rozwijają przyszłych adeptów futbolu. Warunki i infrastruktura muszą jednak być na wyższym poziomie. Najważniejsza jest współpraca i rozwój świętokrzyskiej piłki nożnej. Nasz region pod wieloma względami niestety nie wypada najlepiej, na tle pozostałych województw.

Pomóc w rozwoju mają byli Koroniarze: Kamil Kuzera (do niedawna trener pierwszej drużyny Korony, a w przeszłości wieloletni kapitan zespołu) oraz Jacek Kiełb (najlepszy piłkarz 50-lecia Korony). Obaj panowie od października 2024 roku stworzyli wyjątkowy projekt, mający na celu rozwijanie młodych zawodników. Szkółka Piłkarska Jacka Kiełba i Kamila Kuzery coraz prężniej działa na świętokrzyskim rynku. W gronie trenerów są również: Paweł Czaja oraz Sławomir Grzesik, a więc szkoleniowcy cenieni w naszym regionie. 

Projekt nie ma na celu tworzenia konkurencji dla istniejących już akademii czy klubów. Głównym założeniem są treningi doszkalające i podnoszące indywidualne umiejętności zawodnika. Zajęcia zdecydowanie różnią się od typowych treningów zespołowych. Z porad Jacka Kiełba i Kamila Kuzery korzystają dzieci i młodzież, którzy są zrzeszeni w innych akademiach. Doświadczenie nabyte przez byłych piłkarzy wzbudza u podopiecznych autorytet, dzięki czemu zawodnicy chcą pracować nad uzupełnianiem swoich braków czy poprawą detali.

- Rozwój województwa świętokrzyskiego nie może się zatrzymać. Infrastruktura i piłka nożna cały czas wszędzie idzie do przodu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak to wygląda w Polsce i nawet za granicą. Musimy iść do przodu i działać dwutorowo. Współpracować ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej i naszym najlepszym, flagowym klubem jakim jest Korona Kielce. Musimy doprowadzić do tego, że najzdolniejszą młodzież z regionu świętokrzyskiego będziemy pokazywać, a następnie eksportować właśnie do Korony. Do tego potrzebna jest kooperacja absolutnie wszystkich. Nasza szkółka nie jest żadną konkurencją. My stworzyliśmy ten projekt, żeby uzupełniać i pomóc rozwijać zawodników, nie zaburzając ich pracy w klubach - przyznał w rozmowie z Radiem ESKA Kielce Kamil Kuzera.

Zajęcia odbywają się przede wszystkim na boisku Orląt Kielce, przy ulicy Warszawskiej 338, ale nie tylko. Treningi ustalane są pod możliwości czasowe zawodników i najczęściej jest to kilka razy w tygodniu. Zapisać się mogą dzieci i młodzież, którzy są zrzeszeni w innych akademiach lub nie przynależą do żadnego klubu. Więcej informacji o grupach wiekowych i innych szczegółach udzielą trenerzy.

Zapisy do Szkółki Piłkarskiej Jacka Kiełba oraz Kamila Kuzery odbywają się pod numerami telefonów: 530-297-527 oraz 888-615-855

Świętokrzyskie. Doping kibiców i konferencja po meczu Korona Kielce - Motor Lublin
QUIZ. Co wiesz o Koronie Kielce? Piłkarze, trenerzy, ważne wydarzenia. Sprawdź!
Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi Ryszard Wieczorek, trener, który prowadził Koronę Kielce w ekstraklasie w latach 2005-07?