Szymon Marciniak poprowadzi mecz Korona Kielce - Radomiak w PKP BP Ekstraklasie! To on sędziował finał mundialu

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER Szymon Marciniak prowadził finał mundialu Argentyna - Francja. W sobotę będzie sędzią głównym meczu Korony z Radomiakiem!

Szymon Marciniak poprowadzi mecz Korona Kielce - Radomiak w PKP BP Ekstraklasie! To on sędziował finał mundialu

2023-03-09 23:25

Szymon Marciniak z Płocka będzie sędzią głównym meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Koroną Kielce i Radomiakiem Radom. Niespełna trzy miesiące temu poprowadził on finał mundialu w Katarze!

Mecz Korony z Radomiakiem odbędzie się w sobotę 11 marca na kieleckiej Suzuki Arenie przy ulicy Ściegiennego, rozpocznie się o godzinie 15. Pojedynek zapowiada się bardzo interesująco.

Poprowadzi "świętą wojnę"

Wiadomo już, że sędzią głównym spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka, najlepszy i najwyżej ceniony polski sędzia piłkarski ostatnich lat. To on 18 grudnia ubiegłego roku prowadził finał Mistrzostw Świata w Katarze między Argentyną i Francją. Został pierwszym w historii arbitrem z Polski, który był sędzią głównym decydującego meczu mundialu (w 1990 roku liniowym podczas finału Niemcy - Argentyna był Michał Listkiewicz).

42-letni Marciniak od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym, sędziował już wcześniej mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku oraz Mistrzostw Europy w 2016. Karierę sędziowską rozpoczął w wieku 21 lat. Jako piłkarz występował w młodzieżowych drużynach Wisły Płock, występował też w niższych ligach w Zdroju Ciechocinek, Kujawiaku Włocławek oraz niemieckim VFB Annaberg-Bucholz w tamtejszej czwartej lidze. Jest żonaty, ma 20-letniego syna i 11-letnią córkę. Na co dzień mieszka w gminie Słupno pod Płockiem.

Zapowiedź meczu Korony z Radomiakiem znajdziecie tutaj: PKO BP Ekstraklasa. Piłkarska "święta wojna" Korona Kielce - Radomiak Radom już w sobotę! Będzie komplet widzów na trybunach?

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają