Szymon Marciniak sędzią głównym finału Ligi Mistrzów!

i

Autor: Piotr Stańczak Szymon Marciniak prowadził finał mundialu, teraz będzie sędziował decydujący mecz w Lidze Mistrzów!

Sport

Szymon Marciniak sędzią głównym finału Ligi Mistrzów! Poprowadzi mecz Manchesteru City z Interem Mediolan

2023-05-22 14:52

Polski sędzia piłkarski Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City oraz Interem Mediolan!

Finał odbędzie się w sobotę 10 czerwca w tureckim Stambule, początek o godzinie 21. Wiadomość o tym, że sędzią głównym spotkania będzie Szymon Marciniak przekazał na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Obsadę arbitrów wyznaczyła UEFA - Europejska Federacja Piłki Nożnej.

Sędziami liniowymi również będą Polacy: Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Także nasi arbitrzy zajmą się obsługą VAR - mowa o Tomaszu Kwiatkowskim i Bartoszu Frankowskim.

Kolejny wielki mecz Szymona Marciniaka

Dla Szymona Marciniaka będzie to już drugi wielki mecz, jaki przyjdzie mu poprowadzić na przełomie ostatniego półrocza. W grudniu sędziował finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną i Francją.

42-latek od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym, sędziował już wcześniej mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku oraz Mistrzostw Europy w 2016. Karierę sędziowską rozpoczął w wieku 21 lat. Jako piłkarz występował w młodzieżowych drużynach Wisły Płock, występował też w niższych ligach w Zdroju Ciechocinek, Kujawiaku Włocławek oraz niemieckim VFB Annaberg-Bucholz w tamtejszej czwartej lidze. Jest żonaty, ma 20-letniego syna i 11-letnią córkę. Na co dzień mieszka w gminie Słupno pod Płockiem.

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają