Szymon Marciniak, znany sędzia piłkarski promuje Mennicę Skarbową. Arbiter bierze udział w kampanii reklamowej

i

Autor: Piotr Stańczak Szymon Marciniak to jak dotąd najbardziej utytułowany polski sędzia piłkarski w historii.

Sport

Szymon Marciniak, znany sędzia piłkarski promuje Mennicę Skarbową. Arbiter bierze udział w kampanii reklamowej

2023-09-18 14:25

"Twoja decyzja na wagę złota" - taki tytuł ma kampania reklamowa Mennicy Skarbowej. Akcję promuje nasz słynny sędzia piłkarski Szymon Marciniak.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, kampania z udziałem Szymona Marciniaka jest zorientowana na wzmocnienie wizerunku i świadomości marki. Ma ona także podkreślać bezpieczeństwo inwestycji w złoto. Spot reklamowy o długości 30 i 15 sekund zostanie wyemitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych. Szefostwo Mennicy liczy na to, że obecność znanego arbitra pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność marki i poszerzy grono klientów tej instytucji.

Szymon Marciniak prowadził prestiżowe finały

Szymon Marciniak ma 42 lata, pochodzi spod Płocka. Od ponad dekady jest arbitrem międzynarodowym. Na przełomie ostatniego roku sędziował finały dwóch wielkich piłkarskich imprez -  mistrzostw śiata w Katarze między Argentyną i Francją oraz Ligi Mistrzów z udziałem Manchesteru City i Interu Mediolan. To najbardziej utytułowany polski sędzia piłkarski w historii, obecnie jest także w topie arbitrów na globie. Niewielu sędziom było dotąd dane prowadzić w jednym sezonie finały mundialu oraz Champions League.

Szymon Marciniak prywatnie

Karierę sędziowską rozpoczął w wieku 21 lat. Jako piłkarz występował w młodzieżowych drużynach Wisły Płock, występował też w niższych ligach w Zdroju Ciechocinek, Kujawiaku Włocławek oraz niemieckim VFB Annaberg-Bucholz w tamtejszej czwartej lidze. Jest żonaty, ma 20-letniego syna i 11-letnią córkę. Na co dzień mieszka w gminie Słupno pod Płockiem.

Szymon Marciniak: Kiedy jest dobrze, wszyscy chcą się ogrzać