Sąd Okręgowy w Kielcach

i

Autor: Marcin Łataś

Inwestycje

Trwa modernizacja Sądu Okręgowego w Kielcach! Skorzystają osoby niepełnosprawne

2024-06-18 10:37

Sąd Okręgowy w Kielcach przechodzi modernizację. Głównymi założeniami remontu jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych. Część prac już się zakończyła, ale w planach jest montaż kolejnych udogodnień. Kompleksowa modernizacja ma zakończyć się do 2026 roku​.

Sąd Okręgowy w Kielcach przechodzi modernizację. Głównymi założeniami remontu jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych. Część prac już się zakończyła, ale w planach jest montaż kolejnych udogodnień. Działania zostały podzielone na trzy obszary: architektoniczne, cyfrowe oraz informacyjno-komunikacyjne.

Do dyspozycji jest już specjalna mata z krzesłem do ewakuacji i zostały oznaczone krawędzie schodów oraz znaki w ciągach komunikacyjnych. Zamontowano także przyciski alarmowe, które znajdują się w miejscach gdzie osoby niepełnosprawne przebywają samodzielnie, czyli np w toaletach.

Ułatwienia będą dotyczyć także osób niewidomych. W budynku Sądu Okręgowego zainstalowano już specjalne tabliczki w alfabecie Braille’a, a z kolei w windach zaprogramowano głosową informację na którym piętrze się znajduje. Dzwonki przy wejściu do budynku zostały obniżone, tak aby bez problemu każdy mógł ich użyć.

To jednak nie koniec kompleksowego planu modernizacji. Wkrótce podjęte zostaną działania mające na celu zapewnienie usługi tłumacza języka migowego online oraz wstępu do budynku osobom, korzystającym z pomocy psa przewodnika.

Realizacja kompleksowej modernizacji zaplanowana jest na lata 2024-2026. Wszystkie prace mają zakończyć się w wyznaczonym terminie.

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Czy dobrze znasz Kielce? Wskaż co to za miejsce i ulica

Pytanie 1 z 10
Siedzibę jakiej instytucji w Kielcach widzimy na zdjęciu?
Czy dobrze znasz Kielce?