Świąteczne porządki

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Wielkanoc 2020. Świąteczne przygotowania reportera Eski Kielce

2020-04-11 20:15

Tegoroczne święta wielkanocne będą naprawdę nietypowe. Tym razem o wielu tradycyjnych elementach świętowania musimy zapomnieć. Jednak to nie oznacza, że nie możemy zadbać o wielkanocny klimat w naszych domach. Sprawdźcie, jak wyglądały przygotowania u reportera Eski Kielce.

Rządzący zalecili wszystkim Polakom, by nie wybierali się w świąteczne podróże do rodziny. Postanowiłem skorzystać z tej rady i zostałem na Wielkanoc w swoim mieszkaniu. Wielka Sobota w domu rodzinnym co roku miała określony harmonogram. Rolę niezastąpionego koordynatora prac przejmowała mama. Ten dzień rozpoczynało gotowanie jajek, które następnie trafiały do koszyczka wielkanocnego. Żeby tradycji stało się zadość, rano i tak postanowiłem je ugotować mimo, że święcenie się nie odbyło. Mogę uznać, że niedzielne śniadanie już mam ogarnięte.

Wielkanoc 2020. Gotowanie jajek

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Tegoroczna Wielkanoc będzie bardzo skromna ale nie można przystąpić nawet do takiego świętowania bez tradycyjnego mycia okien.

W imieniu całej redakcji Eski Kielce życzę słuchaczom i internautom wesołych świąt Wielkiejnocy! Dariusz Skrzyniarz

Wielkanocne mycie okien

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Gdy już wszystkie szyby, podłogi, blaty i lustra zostały należycie wyszorowane, wciąż brakowało świątecznych elementów wystroju. Wystarczyło kilka cukierków, serwetek i krótki poradnik z internetu. W ten sposób powstały papierowe króliczki. Przynajmniej ten symbol będzie przypominał o tym, że są święta.

Święta spędzane w samotności. To oznacza sporo wolnego czasu na rzeczy, które zwykle odkładane były na kiedyś indziej. Wciąż na swoją kolej czeka kilka książek i gier komputerowych. Na półce znalazłem "O miłości i innych demonach". Dawno temu widziałem ekranizację tej książki. Pamiętam jedynie tyle, że podobał mi się ten film. Dlatego wybór padł na tę właśnie pozycję. Początek jest intrygujący.

Papierowy króliczek z cukierkiem w środku

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz
Czas wolny z książką

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz