Koronawirus w V LO! Tylko jeden uczeń zakażony, ale cała klasa na kwarantannie

i

Autor: Pixabay

Władze Kielc sfinansują korepetycje dla uczniów przygotowujących się do egzaminów

2021-02-22 13:22

Wzorem lat ubiegłych, prezydent Kielc podjął decyzje o sfinansowaniu dodatkowych godzin mających przygotować uczniów kieleckich szkół do egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego. Szkoły będą realizowały tzw. „korepetycje miejskie” już od 1 marca.

Forma prowadzonych zajęć zależna będzie od tego, w jaki sposób uczniowie będą kontynuować edukację.

- Jeśli zajęcia prowadzone będą stacjonarnie, korepetycje miejskie będą prowadzone również w ten sposób, w reżimie sanitarnym. Jeśli natomiast nauczanie nadal będzie prowadzone w formie zajęć on-line, również w ten sposób realizowane będą korepetycje miejskie – zaznacza Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W przypadku uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty w grę wchodzi 15 godzin na klasę. Podziału na poszczególne przedmioty dokona dyrektor zgodnie z potrzebami uczniów. Każdy uczeń może brać udział w „korepetycjach miejskich” z trzech przedmiotów: j. polski, matematyka, j. obcy.

Z kolei dla uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnego bądź zawodowego przewidziano 20 godzin dodatkowych zajęć.

- O tym, w jaki sposób będą dzielone te godziny, także będą decydować dyrektorzy poszczególnych placówek, bo oni najlepiej ocenią, jakie zajęcia będą najbardziej potrzebne ich uczniom – podkreśla Tomasz Porębski.

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Sonda
Uczniowie powinni wrócić do szkoły w lutym 2021?