Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

i

Autor: Piotr Stańczak Rynek w Nowej Słupi.

Quiz

Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

2024-07-04 9:29

Wiele miast i gmin w województwie świętokrzyskim ma swoje atrakcje, marki i produkty, z których słynie. Potraficie je wymienić lub wskazać geograficzne położenie? Sprawdźcie, jak dobrze znacie region i ciekawostki z nim związane. Polecamy quiz!

Województwo świętokrzyskie w swoim obecnym kształcie istnieje już ponad 25 lat. To zróżnicowany region, poszczególne miasta czy gminy, powiaty mają też swoje znane miejsce, atrakcje, produkty, z których słyną. Chwalą się nimi w kraju, zagranicą i dzięki nim promują. Mowa o markach przemysłowych, turystycznych czy też miejscach cennych pod względem historii lub przyrody.

Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Rozwiąż quiz

Są w świętokrzyskim gminy czy powiaty znane głównie z sadownictwa oraz rolnictwa, inne rozwijały się (i nadal to robią) dzięki przemysłowi, a spora część także poprzez turystykę. Z naszym regionem związani są również znani ludzie. Potraficie połączyć to wszystko z konkretnym miejscem, wykorzystać znajomość historii czy geografii?

Nasz quiz ma proste zasady - w pytaniach wskazujemy różne atrakcje, ciekawostki, regiony geograficzne, zaś wy w odpowiedziach podajecie konkretne miejsca, miasta, gminy czy placówki, skąd pochodzą lub z którymi są związane. Uwaga - quiz składa się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, lecz tylko jedna z nich jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...

W Kielcach powstaje największa bawialnia w Polsce. To Fly Sky! Jak będzie wyglądała? Zobacz galerię poniżej.