Za nami wakacyjny festyn w Żelisławicach. Zobaczcie, jak było! [ZDJĘCIA]

2022-08-29 13:17

20 sierpnia na stadionie sportowym w Żelisławicach odbył się wyjątkowy piknik. To kolejne już wydarzenie Fundacji Świętokrzyskiej zrealizowane w ramach projektu #DziałamyRazem. Tym razem głównym celem festynu, oprócz integracji lokalnych organizacji pozarządowych, była zbiórka pieniędzy na budowę świetlicy wiejskiej w Żelisławiczkach.

To już piąty z rzędu festyn Fundacji Świętokrzyskiej z ośmiu zaplanowanych na terenie województwa. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja na Rzecz Rozwoju Żelisławic i Żelisławiczek.

Również tym razem wakacyjny festyn cieszył się ogromnym powodzeniem. Na stadionie sportowym w Żelisławicach pojawiło się wielu mieszkańców gminy Secemin i gości z zewnątrz. Wszyscy byli zachwyceni przygotowanymi atrakcjami.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się lokalne organizacje pozarządowe oraz lokalne koła gospodyń wiejskich. Na scenie wystąpili między innymi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszczowy, zespoły ludowe Skorkowianki ze Skorkowa i Przepióreczka z Żelisławic. Zwieńczeniem występów był koncert zespołu coverowego Latające Talerze z Krakowa oraz góralskiej kapeli Pogwizdani.

Na wakacyjnym pikniku, oprócz dobrej muzyki i śpiewu, nie zabrakło też małej gastronomii, sportowych rozgrywek oraz bogatej strefy zabaw dla dzieci. Na najmłodszych czekała specjalna strefa z animatorami, darmowe dmuchańce, słodka wata cukrowa i pyszny popcorn.

Na miejscu pojawił się również nasz letni patrol ESKA Summer City. Zobaczcie zdjęcia!

Wydarzenia w ramach projektu #DziałamyRazem są finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z programu PROO.

Po więcej informacji zapraszamy na fanpage Fundacji Świętokrzyskiej.

Fundacja Świętokrzyska

i

Autor: materiały promocyjne