Wideo i galeria zdjęć

Żółto-czerwono na Suzuki Arenie! Tak kibicowaliście na meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

2023-11-11 23:38

W 15. kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 2:2 (1:0).

Bramki dla Korony zdobyli: Nono w 45+4 minucie z rzutu karnego oraz Martin Remacle w 67 min, natomiast dla Jagiellonii Jesus Imaz w 56 oraz Jakub Lewicki w 81 minucie. Kielczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu i za każdym razem pozwalali gościom wyrównywać...

Korona - Jagiellonia w Święto Niepodległości

Spotkanie Korony z Jagiellonią nieprzypadkowo nazywane jest "żółto-czerwonymi derbami". Oba kluby mają bowiem barwy w tych samych kolorach. Mecz odbył się w Święto Niepodległości, więc nie zabrakło także patriotycznych akcentów. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obecni na stadionie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" (zobacz wideo poniżej).

11 listopada na Suzuki Arenie zasiadło 10.859 kibiców.

Relację z meczu możecie zobaczyć tutaj: PKO BP Ekstraklasa. Żółto-czerwone derby na remis. Korona Kielce dzieli się punktami z Jagiellonią Białystok. Wideo i zdjęcia

Zobaczcie poniżej, jak kibice śpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" przed pierwszym gwizdkiem sędziego.