Galeria zdjęć

Bodzentyn jako Boża Wola. W mieście kręcą sceny do serialu "Druga Minuta ciszy". Jedną z ról gra Robert Więckiewicz

2024-03-23 9:16

Część Bodzentyna w powiecie kieleckim w ostatnich dniach zmieniła się w plan filmowy. Powstają tu sceny do serialu "Druga Minuta ciszy". Jedną z głównych ról gra znany polski aktor Robert Więckiewicz.

Serial "Druga Minuta ciszy" to komediodramat, który opowiada o kulisach branży pogrzebowej. Głównym bohaterem jest Mieczysław Zasada (w jego roli występuje Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z małego miasteczka, który postanawia założyć własny zakład pogrzebowy, ale tym samym naraża się innemu, miejscowemu przedsiębiorcy, Jackowi Wiecznemu (w tej roli Piotr Rogucki). Jak potoczą się ich losy? Tego widzowie dowiedzą się już w 2025 roku, kiedy serial pojawi się w Canal+.

"Druga Minuta ciszy" w Bodzentynie

Sceny do drugiego sezonu serialu powstają od kilku dni w różnych częściach Bodzentyna. Miasto to wciela się w rolę miejscowości Boża Wola. Część mieszkańców Bodzentyna czy okolic jest statystami na planie. Ekipę odwiedził burmistrz miasta i gminy Dariusz Skiba. Wspomniał o swoim spotkaniu z Robertem Więckiewiczem.

- Robert powiedział, że nie jest to jego pierwsza wizyta w naszym mieście. W 1993 roku wraz ze znajomymi zwiedzał nasze malownicze tereny, był m.in. także w Wąchocku. Zaznaczył, że Bodzentyn od tego czasu przeszedł dużą przemianę – wspominał stację paliw na Rynku Dolnym. Rozmawialiśmy także o renowacji Ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie - napisał burmistrz Dariusz Skiba na swoim profilu na Facebooku.

Reżyserem serialu "Druga Minuta Ciszy" jest Jacek Lusiński. Ekipa, która go tworzy nie po raz pierwszy gości w Bodzentynie. Warto przypomnieć, że właśnie tutaj, we wrześniu 2022 roku miała już miejsce jego premiera. Wzięło w niej udział wówczas około 150 osób.

Świętokrzyskie popularne wśród filmowców

Producenci różnych filmów i seriali, także w ostatnim czasie, chętnie wybierają ciekawe zakątki regionu i Gór Świętokrzyskich. Warto dodać, że na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej oraz na Świętym Krzyżu powstawały sceny do filmu "Sami swoi. Początek" (premiera miała miejsce w lutym tego roku), zaś w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Pałacyku Zielińskiego w Kielcach kręcono "Dewajtis", wyemitowany jesienią ubiegłego roku. Dodajmy, że w Sandomierzu i okolicach od lat gości już ekipa "Ojca Mateusza".

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Włodzimierz Lubański Honorowym Obywatelem Gminy Nowiny

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?