Dni Skarżyska-Kamiennej 2024. Będzie potańcówka, piknik rodzinny z atrakcjami, gwiazdą Kasia Kowalska

i

Autor: AKPA Kasia Kowalska będzie muzyczną gwiazdą Dni Skarżyska-Kamiennej 2024.

Impreza

Dni Skarżyska-Kamiennej 2024. Będzie potańcówka, piknik rodzinny z atrakcjami, gwiazdami O.S.T.R i Kasia Kowalska

2024-06-27 9:36

Trwają przygotowania do Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej 2024. Przez kilka dni nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców i gości w różnym wieku. Kulminacją będzie koncert Kasi Kowalskiej, który odbędzie się w niedzielę 30 czerwca na Placu Staffa!

W tym roku centrum wydarzeń w trakcie Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej 2024 będzie Plac Leopolda Staffa (przy ulicy Tysiąclecia), obok Miejskiego Centrum Kultury.

Dni Skarżyska 2024. Żarciowozy, zabawy i potańcówka

Wielkie świętowanie w grodzie nad Kamienną rozpocznie się w piątek 28 czerwca, o godzinie 15 na parkingu przed MCK pojawią się tam food trucki - popularnie nazywane żarciowozami. Godzinę później zacznie działać strefa zabaw i warsztatów, zaś o osiemnastej wystartuje Skarżyskie Czytanie.

Różne warsztaty, gry terenowe, zabawy, pokazy i zajęcia będą trwały też w sobotę od godziny 13 w Miejskim Centrum Kultury, na parkingu naprzeciwko tej instytucji (przy ulicy Słowackiego) oraz w sąsiadującym z nim parku. 29 czerwca, o godzinie 18 wystartuje tu Potańcówka z udziałem Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystąpią zespoły: Perły z Lamusa, Zdrowo Zakręceni oraz Wiśnios Family. 

W niedzielę 30 czerwca o godzinie 15 nastąpi oficjalne otwarcie sceny koncertowej. Także i tego dnia czynne będą strefy zabaw dla najmłodszych a także stoiska handlowe i wystawiennicze czy wspomniane wcześniej żarciowozy.

O.S.T.R i Kasia Kowalska gwiazdami Dni Skarżyska 2024

O godzinie 18.30 swój koncert rozpocznie O.S.T.R - Adam Andrzej Ostrowski, polski raper, kompozytor, producent muzyczny, pięciokrotny laureat nagrody Fryderyka. Posłuchajcie jednego z utworów tego muzyka.

O godzinie 20 na scenie na Placu Staffa wystartuje koncert Kasi Kowalskiej, słynnej polskiej piosenkarki rockowej, która od trzydziestu lat występuje jako artystka solowa, była wielokrotnie nagradzana za swoją muzyczną twórczość. Warto dodać, że 1997 roku zagrała też rolę Moniki w słynnym filmie "Nocne graffiti", u boku Marka Kondrata.

Poniżej klip do jednej ze słynnych piosenek Kasi Kowalskiej.

Zobacz poniżej galerię zdjęć z Dni Skarżyska-Kamiennej w 2023 roku.

QUIZ. Miasto Skarżysko-Kamienna ma 100 lat. Czy znasz jego historię, co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 10
Skąd wziął się drugi człon obecnej nazwy miasta, czyli "Kamienna"?
Listen on Spreaker.