Wideo i galeria zdjęć

Święto Kielc 2024. Kolorowa uczta i świetna zabawa na dachu Galerii Korona!

2024-06-23 4:02

Taniec, śpiew i wyrzucanie kolorów w górę - takie atrakcje czekały w sobotę 22 czerwca na uczestników imprezy na dachu Galerii Korona w Kielcach!

Imprezę organizowało Stowarzyszenie Festiwal Kolorów.

Popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Cały festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Uczestnicy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! To było idealne miejsce, aby wyszaleć się i zrobić niesamowite zdjęcia.

Kolorowe szaleństwo na dachu Galerii Korona

Kolorowe szaleństwo czekało na chętnych w sobotę 22 czerwca na dachu Galerii Korona przy ulicy Warszawskiej 26 w Kielcach. Ta część Święta Kielc 2024 przyciągnęła głównie młodzież szkolną, ale nie brakowało także maluchów z rodzicami czy seniorów. Na festiwalu dostępnych było 11 różnych Kolorów Holi. które można było kupić przy stoiskach na dachu Korony. 

Bawiły się tysiące osób

Zabawa z kolorami i jednocześnie przy muzyce trwała od godziny 15 do 19, zgromadziła tysiące osób. Wiele z nich można było później spotkać na ulicach miasta, z kolorami na ubraniach, twarzach czy we włosach! Są to natomiast kolory, które później można było łatwo zmyć z ciała lub też usunąć z materiałów w trakcie prania.

- Kolory zapewniane przez nas są przyjazne środowisku, nieszkodliwe, niealergiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty - zapewniali organizatorzy imprezy.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio ESKA.

Jak bawili się uczestnicy festiwalu w Kielcach? Zobaczcie wideo poniżej.

QUIZ. Co wiesz o osiedlu Herby w Kielcach? Znasz ulice i miejsca? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się stacja kolejowa, przebiegająca przez Herby?