Sport

Ewa Swoboda w zjawiskowej sesji! Zdjęcia polskiej sprinterki znajdą się w kalendarzu na 2024 roku

2023-12-06 12:10

Czołowa polska lekkoatletka Ewa Swoboda wzięła udział w niezwykłej sesji fotograficznej. Zdjęcia naszej słynnej sprinterki będzie można obejrzeć w kalendarzu na 2024 rok. Niektóre z nich możecie zobaczyć w galerii powyżej!

Kalendarz ma tytuł "Ewa Swoboda/4 żywioły". Najszybsza Polka pokazała się w kilku odsłonach, sesja powstała we współpracy z Aleksandrą Szmigiel (Running Creatives). Niektóre zdjęcia, jakie biegaczka udostępniła na swoim koncie na Instagramie, możecie zobaczyć w galerii powyżej.

Ewa Swoboda jako modelka!

- Zgodziłam się na udział w tym projekcie, ponieważ jestem zafascynowana zdjęciami Aleksandry i emocjami jakie umie pokazać poprzez jedno zdjęcie. Ufam jej oraz czuje się pewnie przed jej obiektywem. Wiem, że nie muszę się niczego wstydzić. Moim ulubionym żywiołem jest ogień ponieważ jest piękny, ale również niebezpieczny i destrukcyjny. No i halooo! Jestem zodiakalnym lwem. 10-godzinna sesja minęła mi bardzo szybko, dzięki wspaniałemu towarzystwu oraz dobremu humorowi. Chociaż w niektórych momentach było bardzo ciężko i bolało - czego się nie robi dla sztuki! Evviva l’arte! - mówiła Ewa Swoboda, którą w wydarzeniu na Facebooku cytuje Księgarnia Sowa w Żorach.

Najszybsza Polska pokaże więcej ognia!

Właśnie tam, we wtorek 189 grudnia odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Swobody oraz Szmigiel, będzie można też kupić kalendarz.

- Ogromnie cieszę się, będziecie mogli poznać mnie w innej odsłonie, a właściwie w czterech! Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, pokażę jeszcze więcej ognia na bieżni i to w roku olimpijskim! Miłego oglądania zdjęć! - zachęca Ewa Swoboda na swoim profilu na Facebooku.

Premiera kalendarza z najszybszą Polką zaplanowana jest w Mikołajki 6 grudnia. W przedsprzedaży można go kupować między innymi za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkidlabiegaczy.pl.

Największe sukcesy Ewy Swobody

Ewa Swoboda ma 26 lat, pochodzi z Żor w województwie śląskim. Specjalizuje się w biegach sprinterskich. Na koncie ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów z Monachium w 2022 roku. Kilka miesięcy temu wywalczyła dwa medale Igrzysk Europejskich - złoty w biegu na 100 metrów oraz srebrny w sztafecie 4x100 m. Wywalczyła też złoty i dwa brązowe krążki w biegach na 60 m w Halowych Mistrzostwach Europy w latach 2017, 2019 i 2023.

Ma rekord życiowy 10,94 sekundy na 100 metrów - to drugi najlepszy wynik w historii kobiecej polskiej lekkoatletyki na tym dystansie. Żeński rekord Polski wynoszący 10,93 należy do Ewy Kasprzyk, pochodzi z 1986 roku.

Ewa Swoboda po sukcesie na MŚ zwiedza Budapeszt z Super Expressem. Co kupiła najszybsza Polka w stolicy Węgier?