Mistrzostwo Polski nie dla Kielc. Industria przegrała z Orlenem Wisłą Płock i straciła tytuł. Zapis relacji na żywo

2024-05-27 9:07

Piłkarze ręczni Industrii Kielce przegrali w drugim meczu finału Orlen Superligi z Orlenem Wisłą Płock. Niedzielny pojedynek w Hali Legionów w Kielcach zakończył się remisem 20:20, w rzutach karnych wygrali goście 8:7. Nasza drużyna tym samym straciła tytuł mistrza kraju...

Kielczanie w pierwszym pojedynku w Płocku przegrali w rzutach karnych 1:2 (mecz zakończył się remisem 22:22). Drugie spotkanie, tym razem w Kielcach, odbyło się 26 maja.

- Nie ma już miejsca na pomyłki. Jedno potknięcie było w Płocku, teraz musimy wygrać w niedzielę, by przedłużyć szanse na mistrzostwo - mówił przed niedzielnym drugim finałowym meczem Orlen Superligi rozgrywający Industrii Kielce Tomasz Gębala.

Industria Kielce - Orlen Wisła Płock w Hali Legionów

Na jednym z ostatnich treningów kielczan pojawili się kibice naszej drużyny. Dali próbkę dopingu, jaki zafundują gospodarzom w Hali Legionów. - Chciałbym się zwrócić do Kibiców, aby przyszli, wspierali nas dalej, bo my na pewno zostawimy całe swoje serce i energię na boisku i zrobimy wszystko, aby wygrać - zapewniał Gębala.

Industria Kielce - Orlen Wisła Płock. Zapis relacji na żywo

Przypomnijmy, że w tym sezonie organizatorzy rozgrywek wrócili do formuły play-off. Ta toczy się do dwóch zwycięstw. Ponieważ Industria Kielce zajęła wyższe niż rywale miejsce w fazie zasadniczej sezonu, to drugi mecz rozegrała przed własną publicznością. Kielecki zespół i jego kibice gorąco liczyli na zwycięstwo w niedzielę i doprowadzenie do trzeciego, decydującego spotkania, które zaplanowano na środę 29 maja.

Zapis relacji na żywo ze spotkania znajdziecie poniżej.

Oprawa kibiców i 150-lecie Industrii

W Hali Legionów pojawił się komplet widzów. Jak zapowiada kielecki klub, na sektorach D, E, F i P-E przed meczem rozłożona była oprawa przygotowana przez kibiców z grupy „Iskra Kielce”. - Dla pełnego efektu oprawy, prosimy o wypełnianie ich komunikatów. Prosimy o głośny i fanatyczny doping przez całe 60 minut na stojąco! - czytaliśmy w apelu na stronie internetowej kielcehandball.

Specjalnie dla kieleckich fanów mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami przed niedzielnym meczem przygotowała Świętokrzyska Grupa Przemysłowa „Industria”, która w czasie meczu inauguruje obchody 150-lecie swojego istnienia.

Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 20:20 (10:9), karne 7:8

Industria: Wałach, Mestrić, Wolff - Wiaderny, Konkoud, A. Dujszebajew 3 bramki, Tournat 1, Karacić 4, Moryto 7, D. Dujszebajew 2, Thrastarson, Surgiel, Paczkowski, Gębala 3, Karalek, Nahi.

Orlen Wisła: Alilović, Jastrzębski - Daszek, Zarabec 4 bramki, Lucin 3, Piroch, Sroczyk, Serdio 2, Susnia, Samoiła, Fazekas 6, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 1, Mindegia.

Początek spotkania, jak przystało na "świętą wojnę", wyrównany. Po 11 minutach mamy remis 4:4.

15 minuta. Industria remisuje z Orlenem Wisłą Płock 5:5.

25 minuta. Gospodarze prowadzą z "nafciarzami" 8:6.

26 minuta. W jednym ze starć ucierpiał francuski zawodnik Industrii Dylan Nahi. Skarży się na ból barku. Faulował go Przemysław Krajewski, który trafił na dwie minuty na ławkę kar. Rzut karny wykorzystuje Arkadiusz Moryto, kielczanie prowadzą 9:7.

28 minuta. Rzut karny dla Płocka, Gergo Fazekas zmylił Andreasa Wolffa, Industria prowadzi już tylko 9:8. Po chwili jednak na 10:8 dla gospodarzy podwyższa Moryto!

29 minuta. Po golu Dawida Dawydzika znów maleje prowadzenie Industrii - 10:9. Szansę na podwyższenie wyniku marnuje Tomasz Gębala...

30 minuta. Rzut karny dla Orlenu Wisły, na ławkę kar na dwie minuty trafia Arciom Karalek. Tym razem Fazekas nie zdołał pokonać Wolffa, kielecki bramkarz sparował rzut rywala!

Do przerwy Industria wygrywa 10:9. Czas na przerwę, chwilę oddechu, w drugiej połowie nie zabraknie zapewne emocji!

Początek drugiej połowy również wyrównany. W 37 minucie mamy remis 12:12.

W 38 minucie po golu Tima Lucina na prowadzenie wychodzi Orlen Wisła. 12:13.

39 minuta. Igor Karacić wyrównuje na 13:13.

42 minuta. Gergo Fazekas trafia, ale po chwili wyrównuje Daniel Dujszebajew. 14:14.

44 minuta. Znów Fazekas daje prowadzenie Orlenowi Wiśle Płock, 14:15.

Kielczanie mają wyraźny problem ze skutecznością, nie potrafią znaleźć sposobu na pokonanie bramkarzy płocczan Marcela Jastrzębskiego oraz Mirko Alilovicia.

46 minuta. Andreas Wolff broni rzut karny Przemysława Krajewskiego! Nadal 14:15.

51 minuta. Po golu Tomasza Gębali mamy remis 15:15.

52 minuta. Abel Serdio trafia do bramki kielczan, ale za chwilę wyrównuje Gębala! 16:16.

54 minuta. Fazekas zdobywa gola dla płocczan, 16:17.

55 minuta. Arkadiusz Moryto wyrównuje stan meczu na 17:17.

56 minuta. Miha Zarabec trafia do kieleckiej bramki. 17:18.

56 minuta. Gol Igora Karacicia! 18:18.

57 minuta. Najpierw do bramki trafia Zarabec, wyrównuje Gębala! 19:19.

58 minuta. Dawid Dawydzik z płockiej ekipy odesłany na ławkę kar. Goście grają w osłabieniu.

59 minuta. Tałant Dujszebajew, trener Industrii Kielce prosi o czas dla swojej drużyny. 19:19. Nerwowe ostatnie sekundy meczu, kielczanie w ataku!

Moryto trafia! Industria prowadzi 20:19 na piętnaście sekund przed końcem meczu! Piłka dla gości. Fazekas wyrównuje w ostatniej sekundzie... Sędziowie zanim uznali jego gola, dokonali jeszcze wideoweryfikacji.

Koniec meczu! Po 60 minutach mamy remis 20:20. Przed nami rzuty karne.

Rzuty karne, zaczyna Industria Kielce

• Arkadiusz Moryto trafia, 1:0 dla Industrii.
  • Dylan Nahi nie wykorzystuje szansy, jego strzał sparował Mirko Alilović... 7:8

Orlen Wisła Płock wygrywa w rzutach karnych, zwycięża drugi mecz play-off i zostaje nowym mistrzem Polski.

Polecamy:

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Industria Kielce - GOG Gudme w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

QUIZ. Iskra Kielce sprzed lat. Co wiesz o byłych piłkarzach ręcznych i sukcesach klubu?