Gdzie na imprezę w Kielcach i Świętokrzyskiem? Terminarze imprezy, zapowiedzi, gwiazdy oraz atrakcje

i

Autor: Piotr Stańczak

Rozrywka

Gdzie na imprezę w Kielcach i Świętokrzyskiem? Terminarze, zapowiedzi wydarzeń, gwiazdy oraz atrakcje

2024-05-22 16:46

Trwa sezon wiosennych i letnich imprez w Kielcach, województwie świętokrzyskim oraz jego okolicach. Atrakcji nie brakuje! Poniżej znajdziecie listę wydarzeń, na które warto się wybrać, ich terminy, informujemy także kto wystąpi oraz jakie będą atrakcje.

Spis treści

  1. Para superbohaterów uświetni Dzień Dziecka
  2. Euro 2024. Będzie strefa kibica w Świętokrzyskiem
  3. TOP Festiwal Lata 90 na Kadzielni
  4. Trwa Budzenie Sienkiewki w Kielcach
  5. Kielce dla Ciebie - festyn rodzinny
  6. Piotr Rubik wystąpi na Kadzielni!
  7. Świętokrzyski Festiwal Piwa
  8. Huczny jarmark na Świętym Krzyżu
  9. Dzień Dziecka i Klocki Fest w Targach Kielce
  10. Urodziny Koziołka Matołka w Pacanowie

Poniżej znajdziecie zapowiedzi zbliżających się imprez oraz relacje z tych wydarzeń, które już za nami. Informacje będziemy zamieszczali na bieżąco. Jeśli chcecie zaprosić nas na imprezę, szykujecie duże atrakcje i pragniecie dotrzeć do mieszkańców - piszcie do nas na adres email: redakcja.kielce@eska.pl. Przysyłajcie nam zaproszenia, plakaty oraz zdjęcia!

Para superbohaterów uświetni Dzień Dziecka

Już w weekend 31 maja i 1 czerwca (piątek, sobota) w Galerii Echo w Kielcach zagoszczą „Biedronka i Czarny Kot”. Para bajkowych superbohaterów uświetni swoją obecnością wydarzenie z okazji Dnia Dziecka.

Zapowiedź:

Euro 2024. Będzie strefa kibica w Świętokrzyskiem

Przed nami piłkarskie Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech z udziałem reprezentacji Polski. Impreza potrwa od 14 czerwca do 14 lipca. W trakcie turnieju w całym kraju będą działały licencjonowane strefy kibica, także w województwie świętokrzyskim.

Więcej:

TOP Festiwal Lata 90 na Kadzielni

Światowe gwiazdy muzyki eurodance wystąpią w niedzielę 30 czerwca w Amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach. Odbędzie się wtedy TOP Festiwal Lata 90-te, wystąpią słynne gwiazdy sprzed lat - Captain Jack, Mr President oraz Fun Factory.

Więcej:

Trwa Budzenie Sienkiewki w Kielcach

Budzenie Sienkiewki to coroczna akcja kieleckich przedsiębiorców, w czasie której nie brak atrakcji dla mieszkańców czy turystów. Najbliższe imprezy potrwają na przełomie maja i czerwca. Pierwsze odbyły się już 22 maja.

Plan wydarzeń:

Kielce dla Ciebie - festyn rodzinny

27 maja obchodzony jest w całym kraju jako Dzień Samorządu Terytorialnego. W Kielcach świętowanie zacznie się już dzień wcześniej. Urząd Miasta Kielce, miejskie jednostki, spółki i instytucje kultury oraz służby mundurowe zapraszają wszystkich mieszkańców i naszych gości do udziału w pikniku rodzinnym oraz konkursie pod nazwą „Za co kocham Kielce?”.

Zapowiedź:

Piotr Rubik wystąpi na Kadzielni!

Słynny polski artysta Piotr Rubik wystąpi w Amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach. Jego koncert pod tytułem "Nie mówią, że to nie jest miłość" odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Artystka wystąpi z Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławskim Chórem Akademickim pod dyrekcją Alana Urbanka oraz znakomitymi solistami - Martą Moszczyńską, Marcinem Januszkiewiczem, Agnieszką Przekupień i Michałem Gaszem.

Więcej:

Świętokrzyski Festiwal Piwa

Od 7 do 9 czerwca w kieleckim Rynku potrwa Świętokrzyski Festiwal Piwa. Czynna będzie wtedy również Strefa Food z pysznym jedzeniem, nie zabraknie innych atrakcji dla całych rodzin. Poniżej zapowiedź wydarzenia: 

Zobacz:

Huczny jarmark na Świętym Krzyżu

W niedzielę 26 maja na Świętym Krzyżu odbędzie się wyjątkowy jarmark. Wystąpią zespoły ludowe, nie zabraknie także innych atrakcji! Gościnnie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie z Żywiecczyzny. Chętni będą mogli skorzystać z darmowego transportu na trasie Huta Szklana - Święty Krzyż.

Więcej:

Dzień Dziecka i Klocki Fest w Targach Kielce

W sobotę 1 czerwca Centrum Kongresowe Targów Kielce stanie się areną magicznej zabawy. Klocki Fest to święto dla całych rodzin, które obfitować będzie w niezliczoną liczbę atrakcji. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, przyjadą znani legotuberzy.

Zapowiedź wydarzenia:

Urodziny Koziołka Matołka w Pacanowie

Koziołek Matołek, bohater słynnej bajki świętuje właśnie swoje 91. urodziny! To ulubieniec pokoleń najmłodszych widzów. Z tej okazji, 2 czerwca odbędzie się wyjątkowa impreza w Europejskim Centrum Bajki imienia Koziołka Matołka w Pacanowie.

Więcej:

Wkrótce kolejne zapowiedzi i relacje z imprez w Kielcach i Świętokrzyskiem.

Świętokrzyskie. Duże zainteresowanie Targami Dom, Ogród i Ty w Kielcach

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...

Zobacz nasze relacje z imprez: