Industria Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych! Klub otrzymał dziką kartę

i

Autor: Piotr Stańczak Kibice w kieleckiej Hali Legionów także w przyszłym sezonie będą mogli oglądać mecze Ligi Mistrzów.

Sport

Industria Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych! Klub otrzymał dziką kartę

2024-06-21 13:22

Piłkarze ręczni Industrii Kielce zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów! Nasz klub dostał tak zwaną dziką kartę od europejskiej federacji szczypiorniaka.

Obradujące w piątek w Norwegii władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej przyznały dzikie karty, czyli prawo do udziału w Lidze Mistrzów dla zespołów, które nie zapewniły sobie w niej udziału zajmując odpowiednie miejsca w swoich krajowych rozgrywkach.

Dużo chętnych do dzikiej karty

Do udziału w tych elitarnych rozgrywkach aspirowało 12 zespołów, ale wolnych miejsc było siedem. Starały się o nią m.in. drużyny z Hiszpanii, Francji, Węgier, ale też Rumunii, Serbii czy Chorwacji.

W połowie czerwca klub Iskra Kielce złożył do EHF wniosek o przyznanie dzikiej karty. W środę 19 czerwca nastąpiła ocena wniosków, dwa dni później komitet wykonawczy EHF na posiedzeniu w stolicy Norwegii Oslo zdecydował o przyznaniu kart.

Kielce nadal w Champions League!

Jedna z nich trafiła do Kielc! A to oznacza, że w Hali Legionów w kolejnym sezonie zobaczymy najlepsze drużyny Europy.

- Od kilkunastu sezonów nasz zespół występuje w Lidze Mistrzów i nie chcieliśmy tego przerywać. Dlatego wystąpiliśmy o „dziką kartę”. W 2011 roku wygraliśmy ją na boisku w turnieju, teraz musieliśmy spełnić szczegółowo opisane kryteria - mówił wiceprezes Iskry Kielce Paweł Papaj.

Podkreśla, że udział w elitarnych rozgrywkach jest bardzo ważny z punktu widzenia sponsorów, partnerów, kibiców i zawodników żółto-biało-niebieskich. - Gracze chcą tutaj sięgać po najwyższe cele, a takim jest Liga Mistrzów. Mam nadzieję, że zajdziemy w rozgrywkach jak najdalej, bo apetyty po ostatnim sezonie są rozbudzone - dodaje wiceprezes Papaj.

Będzie losowanie grup

Oprócz Industrii Kielce dzięki „dzikiej karcie” w Lidze Mistrzów zagrają RK Zagrzeb, HBC Nantes, OTP Bank Pick Szeged, Eurofarm Pelister i Dinamo Bukareszt. Losowanie dwóch 8-zespołowych grup odbędzie się w przyszły czwartek 21 czerwca w Wiedniu.

Przypomnijmy, w sezonie 2023-24 Industria dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie odpadła w dwumeczu z niemieckim SC Magdeburg. Rozgrywki wygrała hiszpańska FC Barcelona. Straciła natomiast tytuł mistrza Polski na rzecz Orlenu Wisły Płock, "nafciarze" z automatu awansowali więc do Champions League.

Świętokrzyskie. Doping kibiców na meczu Industria Kielce - SC Magdeburg w Lidze Mistrzów

Zobacz galerię zdjęć kibiców podczas meczu Industrii Kielce z SC Magdeburg w Lidze Mistrzów.

QUIZ. Iskra Kielce sprzed lat. Co wiesz o byłych piłkarzach ręcznych i sukcesach klubu?

Pytanie 1 z 8
Piłkarze ręczni z Kielc przed laty występowali pod szyldem Korony Kielce. W którym roku doszło do rozłączenia sekcji i powstania klubu Iskra?