Jarmark Świętokrzyski już wkrótce. Uczestnicy spotkają się tradycyjnie na Świętym Krzyżu

i

Autor: Piotr Stańczak

Impreza

Jarmark Świętokrzyski już wkrótce. Uczestnicy spotkają się tradycyjnie na Świętym Krzyżu. Organizatorzy zapraszają wystawców

2024-04-15 14:45

Trwają już przygotowania do tegorocznego Jarmarku Świętokrzyskiego. Odbędzie on się na polanie na Świętym Krzyżu. Będzie mnóstwo atrakcji.

XVII Jarmark Świętokrzyski organizują: Powiat Kielecki, Gmina Bieliny, Miasto i Gmina Nowa Słupia, Świętokrzyski Park Narodowy oraz Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Impreza odbędzie się na polanie na Świętym Krzyżu. Na stoiskach będzie można znaleźć regionalne przysmaki, rękodzieła autorstwa miejscowych twórców wystąpią zespoły ludowe. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Tradycja z Gór Wypływa". To okazja do prezentacji dorobku artystycznego, turystycznego czy kulinarnego z województwa świętokrzyskiego.

Dokładny plan imprezy nie jest jeszcze znany. opublikujemy go w kolejnych dniach.

Organizatorzy już zachęcają do udziału wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje produkty na Świętym Krzyżu. Kartę zgłoszeniową należy wypełnić i dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach (ulica Staszica 8, 26-006 Nowa Słupia) najpóźniej 17 maja. Więcej szczegółów oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej powiat.kielce.pl, pod numerem telefonu 697-077-604 (od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.30) lub za pośrednictwem e-maila: gok@dymarki.pl

Świętokrzyskie. Duże zainteresowanie Targami Dom, Ogród i Ty w Kielcach

QUIZ. Co wiesz o Muzeum Wsi Kieleckiej oraz jego atrakcjach? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W którym roku powstało Muzeum Wsi Kieleckiej?