Autor: Archiwum SKSW Kyokushin Karate Skarżysko Na najwyższym stopniu podium w Józefowie stanęła m.in. skarżyszczanka Zuzanna Wiśniewska.

Karatecy ze Skarżyska z powodzeniem walczyli w Józefowie. Zdobyli kolejne medale. W planach Mistrzostwa Europy!

2023-05-23 21:16

Reprezentanci Skarżyskiego Klubu Sportów Walki rywalizowali w sobotę 20 maja 2023 w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-Karate reprezentowało ośmioro zawodników. Zostawili na matach dużo serca i trudu. Turniej odbył się w formule kumite full kontakt ALL Kick oraz w kata indywidualne open. Skarżyscy zawodnicy zdobyli w sumie sześć medali - dwa złote medale, trzy srebrne medale i jeden medal brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęły:

• Zuzanna Wiśniewska (kadra Polski)
  • Zuzanna Karpeta

Srebrne medale zdobyli:

• Marcel Banaczkowski
  • Bartek Gladyś
  • Wiktoria Aleksandrowicz (kadra Polski)

Brązowy krążek zdobył Dominik Potępa. Kacper Banasiewicz i Jakub Adamski po wygraniu swoich walk eliminacyjnych musieli zadowolić się czwartymi miejscami.

Trener skarżyskich karateków sensei Zbigniew Zaborski (4 Dan) dodaje: - Nikt nie zawiódł, także debiutanci. Jestem bardzo szczęśliwy z odniesionego sukcesu. Przed nami kolejne treningi, sparingi i mocne przygotowania do Mistrzostw Europy. Przed nami wyjazd na kolejny bardzo mocny Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Carpatia Cup, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 maja. Do tej pory zgłosiło się już 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz innych krajów. To będzie ostateczny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy - mówi Zaborski.

Karatecy ze Skarżyska z powodzeniem walczyli w Józefowie. Zdobyli kolejne medale (2)

Autor: Okiem Sportowca Zbigniew Zaborski (z lewej) był także jednym z sędziów turnieju w Józefowie.