Galeria zdjęć

Kielce świętują! Tłumy spacerujących na deptaku i w Parku Miejskim. Trwa jarmark, są też koncerty

2024-06-23 4:11

Trwa Święto Kielc 2024. W sobotę w centrum miasta spotkaliśmy tłumy mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Ciąg dalszy imprezy w niedzielę 23 czerwca!

Święto Kielc rozpoczęło się w piątek 21 czerwca od tak zwanej białej nocy, kiedy swoje atrakcje przedstawiały o zmroku różne kieleckie instytucje czy placówki kulturalne.

Sobotnie przedpołudnie minęło niestety pod znakiem burzy i opadów deszczu. Deptak na ulicy Sienkiewicza czy też Park Miejski imienia Stanisława Staszica, kielecki Rynek zaczęły mocniej tętnić życiem dopiero po południu.

Święto Kielc 2024. Jakie są atrakcje?

Na deptaku trwa cały czas Jarmark Kielecki, na stoiskach można kupić różny towar - od rękodzieła po jedzenie, produkty regionalne po różne pamiątki. Na scenach w parku, na Placu Artystów oraz w Rynku odbywają się koncerty, ale dużo dzieje się też obok, choćby w strefie atrakcji, która znajduje się w pobliżu mostku nad Silnicą.

W sobotę oblegane były ogródki restauracyjne czy lodziarnie, wiele osób wybrało się tu na spacer czy rowerową przejażdżkę. Ciąg dalszy świętowania w niedzielę 23 czerwca.

Więcej o Święcie Kielc 2024 piszemy tutaj: Święto Kielc 2024. Jarmark na deptaku, biała noc i weekend z atrakcjami

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Z tego słyną Kielce! Znane marki, firmy i produkty. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 8
Z czego w latach 1938-70 słynęła najbardziej kielecka fabryka SHL?