Galeria zdjęć

Święto Kielc 2024. Trwa jarmark na deptaku, będzie biała noc i weekend z atrakcjami

2024-06-21 12:06

W piątek 21 czerwca oficjalnie rozpoczyna się Święto Kielc 2024. Na mieszkańców oraz turystów czeka wiele atrakcji. Trwa już tradycyjny Jarmark Kielecki na ulicy Sienkiewicza. Zobaczcie galerię zdjęć.

Jarmark na deptaku na ulicy Sienkiewicza tradycyjnie startuje przed oficjalną inauguracją Święta Kielc. Od kilku dni czynne są tutaj stoiska handlowe z różnymi towarami, między innymi jedzeniem, odzieżą, pamiątkami, rękodziełem, biżuterią, napojami regionalnymi czy zabawkami dla dzieci. Im bliżej weekendu, tym handlarzy jest coraz więcej, podobnie jak odwiedzających stoiska.

Nowości i stoiska w czasie Święta Kielc 2024

Nowością na wydarzeniu będzie strefa atrakcji, która będzie czynna od 21 od 23 czerwca na deptaku, od mostku nad Silnicą do ulicy Paderewskiego. Tutaj będą wystawione stoiska edukacyjne, promocyjne, warsztatowe oraz prowadzone będą animacje, gry i zabawy.

Swoje stoiska w czasie Święta Kielc będą miały różne instytucje, firmy, placówki czy służby mundurowe. Będą działały trzy sceny: w Rynku obok Urzędu Miasta, na Placu Artystów oraz Parku Miejskim imienia Stanisława Staszica. Tam będzie można oglądać występy, pokazy czy prezentacje różnych placówek, klubów czy stowarzyszeń.

Biała noc w Kielcach

Święto Kielc 2024 rozpocznie się oficjalnie w piątek 21 czerwca w Pałacyku Zielińskich przy ulicy Zamkowej. Już od początku przyszłego tygodnia czynny będzie natomiast Jarmark Kielecki na ulicy Sienkiewicza. Kulminacja obchodów Święta Kielc nastąpi w weekend 22-23 czerwca (sobota i niedziela).

W piątek 21.06 można będzie skorzystać z atrakcji, które oferują miejskie instytucje w ramach tak zwanej białej nocy.

Święto Kielc 2024. Rowery miejskie za złotówkę

Z okazji Święta Kielc rowery miejskie będą dostępne za złotówkę bez względu na czas wypożyczenia (nie dłużej niż 12 godzin). Promocja będzie obowiązywała od piątku do niedzieli 21-23 czerwca. Dodatkowo w piątek uruchomione będą tymczasowe stacje dla jednośladów przy Muzeum Historii Kielc i Ogrodzie Botanicznym. Z kolei w sobotę i w niedzielę tymczasowe stacje będą dostępne przy scenach na Placu Artystów i w Parku Miejskim. 

Dodatkowe kursy autobusów w czasie Święta Kielc 2024

Na udogodnienia mogą też liczyć pasażerowie niektórych linii komunikacji miejskiej. Linie nocne N1 i N2, aby ułatwić powroty do domów, wykonają dodatkowe kursy w noc z piątku na sobotę (21/22 czerwca), z soboty na niedzielę (22/23 czerwca) oraz z niedzieli na poniedziałek (23/24 czerwca).

- Jeśli bilet dobowy skasujecie w piątek po godzinie 20:00 lub w sobotę do końca dnia, to zachowa on ważność do północy z niedzieli na poniedziałek. Bilet można zakupić m.in. w aplikacjach mobilnych moBILET, mPay, SkyCash, zBiletem jakdojade lub za odliczoną gotówkę w biletomatach

Więcej o atrakcjach Święta Kielc 2024 przeczytacie poniżej:

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Kielce w czasie PRL-u i w XX wieku. Co wiesz o historii miasta z tego okresu?

Pytanie 1 z 10
Kto był założycielem znanej firmy budowlanej Exbud z Kielc?