Industria Kielce - Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Zdjęcia z meczu

i

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Pewne zwycięstwo Industrii Kielce z Eurofarmem Pelister

2023-11-30 22:36

Z bardzo dobrej strony w swoim ostatnim w tym roku meczu Ligi Mistrzów we własnej hali pokazali się piłkarze ręczni Industrii. Kielczanie pewnie pokonali macedoński Eurofarm Pelister 35:25.

Industria Kielce - Eurofarm Pelister 35:25 (18:13)

Industria: Wolff, Wałach - Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko, Alex Dujszebajew, Tournat, Karacić, Daniel Dujszebajew, Thrastarson, Surgiel, Paczkowski, Karaliok, Nahi

Eurofarm: Ghedbane, Lesjak - Cehte, Tajnik, Borzas, Tankovski, Radivojević, Kuzmanovski, Kosteski, Petrović, Petar Atanaseivikj, Peshevski, Seri, Pavle Atanasijevikj.

To nie musiał być "spacerek" dla mistrzów Polski. Co prawda ich rywal nie zdobył w poprzednich ośmiu kolejkach choćby punktu, ale w niektórych spotkaniach pokazał się z naprawdę dobrej strony. Przykładem może być także pierwszy mecz obu drużyn. Industria co prawda wygrała z Eurofarmem Pelister w Macedonii, ale różnicą tylko trzech trafień. Warto też zaznaczyć, że kielczanie mieli ostatnio trochę problemów w grze ofensywnej.

Początek czwartkowego meczu rozwiał jednak wszelkie obawy. Spotkanie w Hali Legionów toczone było w szybkim tempie. Obie ekipy dość łatwo zdobywały bramki, a nieco częściej robili to gospodarze. Goście prowadzili tylko po kilkudziesięciu sekundach, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:2. Później już swoją przewagę zaczęli budować mistrzowie Polski. Najpierw objęli prowadzenie 3:2, a później wygrywali 6:3, 9:5 czy 15:10. W bramce nieźle spisywał się Andreas Wolff, a za zdobywanie bramek zabrali się m.in. Alex Dujszebajew czy Hakur Thrastarson. W efekcie do przerwy faworyci prowadzili 18:13.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga kielczan tylko rosła. W pewnym momencie wynosiła już 11 trafień - było 27:16. Ostatnie minuty spotkania to już gra bramka za bramkę. Gości nie było stać na zniwelowanie sporej straty i meczy zakończył się wynikiem 35:25 dla Industrii Kielce. 

Po 9. kolejkach podopieczni Talanta Dujszebajewa mają na swoim koncie 12 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A. Taki sam dorobek zgromadził drugi Aalborg, a pierwsza ekipa THW Kiel ma o jedno oczko więcej. Już w sobotę kielczanie w Orlen Superlidze zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, a w najbliższą środę czeka ich wyjazdowy pojedynek w Lidze Mistrzów z Pick Szeged.   

Świętokrzyskie. Gala sportów walki Klincz Fight Night III w Kielcach