Mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy dla karateków ze Skarżyska-Kamiennej! Dużo zdjęć

2023-06-29 7:01

Dwa medale - złoty i srebrny - wywalczyły zawodniczki ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w Mistrzostwach Europy w karate kyokushin. Turniej odbył się w miniony weekend w Debreczynie na Węgrzech.

Mistrzostwa zgromadziły ponad 700 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów Europy. Turniej odbywał się w trzech kategoriach: Team Kata – kata drużynowe, kata indywidualne i kumite – walki. W imprezie wzięli udział najlepsi zawodnicy z poszczególnych krajów, którzy tworzyli kadrę narodową danego kraju. W reprezentacji Polski znaleźli się także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, podopieczni senseia Zbigniewa Zaborskiego.

Złoto i srebro Mistrzostw Europy dla Skarżyska

Złoty medal wywalczyła Zuzanna Wiśniewska (w kategorii powyżej 65 kilogramów kobiet), natomiast Wiktoria Sokół zdobyła wicemistrzostwo Europy w wadze do 55 kg kobiet. Pozostali skarżyszczanie: Wiktoria Aleksandrowicz, Maja Oleksiak i Szymon Zych uplasowali się w przedziałach 5-8.

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła trzecie miejsce za reprezentacją Ukrainy i Litwy.

Zbigniew Zaborski znalazł się w kapitule sędziów na tych zawodach. - Ponieważ wielokrotnie rozstrzygnięcie walk budzi wiele kontrowersji to w tym przypadku dla skuteczniejszej i sprawiedliwej oceny walk Europejska Organizacja Karate wprowadziła system nagrywania i wideo weryfikacji walk. Dzięki temu trudne do wychwycenia sytuacje są oceniane przez VAR specjalnego asystenta i zespół sędziów - wspomina popularny "Zaborek".

Zapisy na karate w Skarżysku przez cały rok

- To wspaniale, że mogliśmy promować nasze miasto, powiat na tak wielkiej imprezie jaką były Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Z całego serca Dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzyli, którzy nas wsparli, a w szczególności: prezydentowi Konradowi Kronigowi i Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe wyjazdu na Mistrzostwa Europy, staroście skarżyskiemu Arturowi Berusowi za sfinansowanie transportu na Mistrzostwa oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz wyjazd na stronie zrzutka.pl. Miłośników prawdziwego mocnego karate, a nie zabawy zapraszamy do naszego klubu. Zapisy trwają cały rok, szczegóły pod numerem telefonu 601-206-812. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz starszych - dodaje trener Zaborski.