Stacja paliw

i

Autor: Pixabay

Z regionu

Nieprawidłowości na stacjach paliw w Świętokrzyskiem! UOKiK podał, gdzie lepiej nie tankować

2024-02-09 7:48

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadał jakość paliwa na stacjach w Polsce, w tym również w województwie świętokrzyskim. Dostępna jest lista miejsc, w których ujawniono nieprawidłowości. Sprawdź gdzie!

Raport, jaki sporządził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nie pozostawia złudzeń - jakość paliwa na polskich stacjach pogarsza się z roku na rok. "Rzeczpospolita" poinformowała, że kontrolerzy najwięcej zastrzeżeń mieli tym razem do oleju napędowego, czyli diesla. Sprawdzali także benzynę i olej napędowy, biopaliwa ciekłe oraz gaz skroplony. 

Nieprawidłowości na stacjach paliw w Świętokrzyskiem. Zobacz gdzie

Według danych z minionego, 2023 roku, w 1,7 procentach przypadków stwierdzono nieprawidłowości. To o 1,1 procent więcej niż rok wcześniej. Najwięcej wad paliwa stwierdzono na małych stacjach, ale takowych nie ustrzegły się też wielkie sieci jak Orlen czy BP.

  • Tanktir w Wąchocku, ulica Starachowicka 108 — olej napędowy, przekroczona dopuszczalna zawartość wody.
  • Moya w Zawichoście (powiat sandomierski), ul. Ostrowiecka 36A — olej napędowy, przekroczona dopuszczalna zawartość wody.

Mapę z wynikami kontroli na stacjach w całym kraju można zobaczyć na stronie internetowej uokik.gov.pl. Prezentujemy ją poniżej.

Świętokrzyskie. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2024 w Targach Kielce