Pijany kierowca w Skarżysku Kościelnym. Prowadził auto mimo sądowego zakazu

i

Autor: Świętokrzyska Policja Policjanci zatrzymali kierowcę tego opla na ulicy Szkolnej w Skarżysku Kościelnym.

Z regionu

Pijany kierowca w Skarżysku Kościelnym. Prowadził auto mimo sądowego zakazu

2023-04-14 14:54

30-letni mieszkaniec Skarżyska Kościelnego wpadł w ręce policji. Mężczyzna kierował dostawczym samochodem w stanie upojenia alkoholowego, złamał też sądowy zakaz.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 14 kwietnia około południa. Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej zatrzymali dostawczego opla na ulicy Szkolnej w Skarżysku Kościelnym.

- Za kierownicą busa siedział miejscowy 30-latek. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem trunku. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało w organizmie 30-latka prawie trzy i pół promila alkoholu. Ponadto kierując oplem popełnił jeszcze inne przestępstwo. Złamał bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Rozliczony zostanie także za kierowanie bez uprawnień - informuje podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna musi się liczyć z wysoką grzywną i następnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Świętokrzyskie. Pijany kurier zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej