Sport

Sandra Drabik, pięściarka z Kielc walczy o awans do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wygrała turniej na Węgrzech. Galeria zdjęć

2024-01-26 14:02

Sandra Drabik, jedna z najbardziej znanych kieleckich sportsmenek, będzie walczyć o awans do turnieju bokserskiego podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Kielczanka Sandra Drabik wystartowała już w poprzednich igrzyskach w Tokio, ma koncie ma między innymi medale Igrzysk Europejskich oraz Mistrzostw Europy w boksie. Jako pięściarka do tej pory najczęściej rywalizowała w wagach do 51 i 54 kilogramów.

Swoją karierę w sportach walki zaczynała od kickboxingu, jej pierwszym trenerem był Marek Soboń. W tej dyscyplinie wywalczyła tytuł mistrzyni świata, wielokrotnie zdobywała także tytuł najlepszej zawodniczki w kraju w różnych formułach.

Sandra Drabik z Kielc górą na Węgrzech

35-letnia zawodniczka wywalczyła w styczniu złoty medal podczas bokserskiego turnieju Bocskai Istvan Memorial w Debreczynie na Węgrzech.

- Cieszy dobrze rozpoczęty sezon, jest to pierwszy z turniejów przygotowujących do kwalifikacji Olimpijskich. Powoli się rozkręcam - napisała Sandra Drabik na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. Kielczanka w tej imprezie rywalizowała w kategorii wagowej do 54 kilogramów. W finale turnieju pokonała reprezentantkę Mongolii Altantsetseg Lutsaikhan 5:0.

Zawody na Węgrzech poprzedziło zgrupowanie w Zakopanem, które rozpoczęło się tuż po nowym roku.

Kim jest Sandra Drabik?

Kielczanka rozpoczęła cykl przygotowań do Letnich Igrzysk Olimpijskich w grudniu ubiegłego roku. Drabik poświęca się nie tylko uprawianiu sportu, w wolnym czasie spotyka się także z dziećmi, młodzieżą, propaguje wśród najmłodszych mieszkańców Kielc oraz regionu aktywny i zdrowy styl życia. Sandra jest żołnierzem, reprezentuje Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. Założyła także Fundację Sandry Drabik Łączy Nas Sport.

Drabik: szczyt formy planuję w marcu

Kadra polskich pięściarek szykuje się do kolejnego sprawdzianu przed olimpijskimi kwalifikacjami. Na początku lutego weźmie udział w turnieju w stolicy Bułgarii, Sofii. Sandra Drabik w rozmowie z serwisem internetowym Polskiego Związku Bokserskiego, zaznaczała, że chce osiągnąć szczyt formy na początku marca, kiedy odbędzie się turniej eliminacyjny do igrzysk.

Sandra Drabik, pięściarka z Kielc walczy o awans do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Galeria zdjęć (2)

i

Autor: Polski Związek Bokserski Sandra Drabik (w dolnym rzędzie, druga z lewej) wraz z reprezentacją Polski pięściarzy na turnieju Bocskai Istvan Memorial.
Świętokrzyskie. Artur Szpilka, bokser i zawodnik MMA gościł w Skarżysku-Kamiennej