Święto Kielc 2024. Elektryczne Gitary

i

Autor: AKPA Zespół Elektryczne Gitary wystąpi podczas Święta Kielc w sobotę na Placu Artystów.

Zapowiedź

Święto Kielc 2024. Trwa jarmark, nowością będzie strefa atrakcji na ulicy Sienkiewicza. Gwiazdami Elektryczne Gitary i Anna Karwan

2024-06-20 7:59

Przed nami Święto Kielc 2024. Trwa już jarmark na ulicy Sienkiewicza, w planach są następne atrakcje. Najwięcej czeka ich w piątek oraz nadchodzący weekend 21-23 czerwca. Zobacz program wydarzeń.

Spis treści

  1. Święto Kielc 2024 z jarmarkiem i rękodziełem
  2. Święto Kielc 2024. Nowością strefa atrakcji
  3. Gwiazdy Święta Kielc 2024

Święto Kielc 2024 z jarmarkiem i rękodziełem

Od 17 do 23 czerwca w godzinach 11:00-19:00 trwa Jarmark Kielecki na ulicy Sienkiewicza. Znalazły się na nim stoiska z różnorodnym asortymentem. Od 21 do 23 działać będzie też strefa rękodzieła na deptaku, w rejonie skrzyżowań z ulicami Małą i Wesołą. Wśród asortymentu będą:

  • różnorodna biżuteria - z masy perłowej, srebra, stali, ze skóry, z kamieni półszlachetnych
  • - rękodzieło artystyczne, obrazy olejne, naturalne produkty z żywokostu, naturalne kosmetyki, ceramika artystyczna, wyroby z wikliny, ręcznie dekorowane pierniki, szale ręcznie filcowane na jedwabiu, ręcznie robione dekoracje, flower boxy, ręcznie szyte torby ekologiczne
  • - asortyment spożywczy miody, miody pitne ,czarny czosnek w miodzie, oleje na zimno tłoczone , zioła i przyprawy, oraz tradycyjnie oscypki, konfitury, soki, lody, sorbety, piwa rzemieślnicze oraz gastronomia

Święto Kielc 2024. Nowością strefa atrakcji

Nowością na wydarzeniu będzie strefa atrakcji, która potrwa od 21 od 23 czerwca na deptaku, od mostku nad Silnicą do ulicy Paderewskiego. Tutaj będą wystawione stoiska edukacyjne, promocyjne, warsztatowe oraz prowadzone będą animacje, gry i zabawy. Strefa zorganizowana przy współpracy z miejskimi jednostkami budżetowymi, gminnymi instytucjami kultury oraz podmiotami zewnętrznymi. W sobotę pojawi się tu m.in. Naukobus czyli mobilne laboratorium chemiczne Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza. PGNiG Obrót Detaliczny przygotowało specjalną strefę na mostku nad Silnicą, w której o dobrą zabawę zadbają animatorzy.

Również w tych dniach, 22-23 czerwca w godzinach 12-16 na deptaku, w drewnianym domku z opiekunami pojawią się żywe alpaki. Będzie można je dotykać, zrobić z nimi zdjęcia czy dowiedzieć się, jak kontakt z tymi uroczymi zwierzętami wpływa na zdrowie.

Gwiazdy Święta Kielc 2024

Swoje stoiska w czasie Święta Kielc będą miały różne instytucje, firmy, placówki czy służby mundurowe. Będą działały trzy sceny: w Rynku obok Urzędu Miasta, na Placu Artystów oraz Parku Miejskim imienia Stanisława Staszica. Tam będzie można oglądać występy, pokazy czy prezentacje różnych placówek, klubów czy stowarzyszeń.

Nie zabraknie koncertów. W sobotę 22 czerwca o godzinie 19.00 wystąpi popularny zespół Elektryczne Gitary, natomiast w niedzielę od 20.00 Anna Karwan z zespołem.

Przypomnijmy, w piątek 21 czerwca do zwiedzania o zmroku zapraszają miejskie instytucje, szczegóły znajdziecie tutaj: Święto Kielc 2024. Szykuje się noc pełna atrakcji! Co będzie można zwiedzić? Program wydarzeń

Czytaj również:

Zobacz poniżej galerię zdjęć ze Święta Kielc w 2023 roku.

QUIZ. Kielce w czasie PRL-u i w XX wieku. Co wiesz o historii miasta z tego okresu?

Pytanie 1 z 10
Kto był założycielem znanej firmy budowlanej Exbud z Kielc?