Szalony mecz w Kielcach. Korona przegrywa z liderem PKO BP Ekstraklasy Lechem Poznań. Zapis relacji live

2024-09-29 17:05

Korona Kielce przegrała po szalonym meczu z Lechem Poznań 2:3. Żółto-czerwoni mieli momenty dobrej gry, ale fatalnie zachowali się chwilę po wyjściu na prowadzeniu. Dublet Pedro Nuno nie wystarczył, żeby cieszyć się chociaż z punktu. Zobaczcie zapis relacji live z meczu!

Korona Kielce przegrała z Lechem Poznań 2:3, po zaciętym i emocjonującym meczu. Żółto-czerwoni ulegli liderowi PKO BP Ekstraklasy, choć mieli wiele dobrych momentów. Zespół Jacka Zielińskiego stracił jednak dwa gole w krótkim odstępie czasu. Po dwóch ciosach kielczanie nie potrafili się już podnieść. Na uwagę zasługuje dublet Pedro Nuno. Nie był to również najlepszy występ sędziego Piotra Lasyka z Bytomia. Poniżej zapis relacji live z meczu!

Korona Kielce - Lech Poznań 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 15. min. Patrik Walemark, 1:1 27. min. Pedro Nuno, 2:1 57. min. Pedro Nuno (karny), 2:2 61. min. Patrik Walemark, 2:3 63. min. Patrik Walemark

Korona: Dziekoński - Zwoźny (68' Długosz), Trojak, Resta, Pięczek, Matuszewski - Hofmeister, Remacle (75' Nagamatsu), Nuno (81' Trejo), Formalczyk (75' Błanik) - Dalmau (68' Szykawka).

Lech: Mrozek - Pereira, Douglas, Milić, Gurgul - Murawski, Kozubal, Sousa (73' Jagiełło) - Hotić, Ishak (89' Szymczak), Walemark (73' Fiabema).

Żółte kartki: Trojak, Remacle - Hotić, Fiabema, Milić

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 12 923

2. min. Lech Poznań próbował narzucić swój styl gry. Kielczanie biegali i próbowali odebrać piłkę.

4. min. Miłosz Trojak ratował sytuację faulem i otrzymał żółtą kartkę

6. min. Korona próbowała swoje pierwszego kontrataku. Mariusz Fornalczyk przegrał jednak starcie fizyczne z Alexem Douglasem.

8. min. Spotkanie w dużej mierze rozgrywało się w środkowej strefie boiska.

13. min. Dino Hotić oddał strzał zza pola karnego, ale zdecydowanie za lekki by zaskoczyć Dziekońskiego.

15. min. Gol dla Lecha! Goście rozklepali Koronę i Walemark w sytuacji sam na sam pokonał Dziekońskiego. Wydaje się, że bramkarz mógł odważniej rzucić się do tej piłki.

20. min. Kielczanie popełniali proste błędy w rozgrywaniu piłki. Notowali wiele niecelnych podań.

27. min. Gol dla Korony! Pedro Nuno (na zdjęciu poniżej) jak rasowy snajper wykorzystał fantastyczne podanie Adriana Dalmau. Hiszpan miał ogromny wpływ na zdobycie tej bramki!

Korona Kielce. Pedro Nuno (2)

Autor: Piotr Stańczak Pedro Nuno zdobył dla Korony oba gole w meczu z Lechem Poznań.

30. min. Przed wykonanie rzutu rożnego przez Koronę, sędzia Piotr Lasyk musiał uspokoić zawodników w polu karnym.

33. min. Strzał z dystansu oddał Mariusz Fornalczyk, ale poradził sobie Mrozek.

34. min. Korona złapała wiatr w żagle. Gospodarze podchodzili wysoko, a Lech momentami miał problemy z utrzymanie się przy piłce.

36. min. Mariusz Fornalczyk popisał się fantastyczną indywidualną akcją. Skrzydłowy zagarniał dwukrotnie piłkę, która niemalże opuszczała plac gry. Po chwili wbiegł w pole karne i postanowił sam zakończyć akcję, jednak uderzył niecelnie. W tej samej sytuacji faulowany bez piłki w polu karnym był Adrian Dalmau, ale sędzia kontrowersyjnie nie podyktował rzutu karnego.

37. min. Martin Remacle ukarany żółtą kartką.

45. min. Bardzo aktywny w tym meczu Adrian Dalmau wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył ponad bramką.

Po chwili sędzia zakończył całkiem niezłą pierwszą połowę, która zakończyła się remisem 1:1.

46. min. Korona Kielce odważniej wyszła na drugą połowę. Żółto-czerwoni szybko chcieli zaatakować bramkę Lecha.

48. min. Groźnie było po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak obrońcy Lecha ofiarnie wybili piłkę zmierzającą do bramki.

49. min. Mariusz Fornalczyk oddał niezły strzał z dystansu, jednak minimalnie niecelny.

50. min. Pierwsza akcja Lecha w drugiej połowie skończyła się jednak na pozycji spalonej.

52. min. Mariusz Fornalczyk wykorzystał swoją szybkość, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Mrozek.

54. min. Sędzia Piotr Lasyk po długiej analizie z systemem VAR podyktował rzut karny dla Korony. Yoav Hofmeister dostał łokciem od Dino Hoticia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

57. min. Drugi gol Pedro Nuno w tym meczu! Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny. Na tablicy wyników było już 2:1!

61. min. Lech doprowadził do wyrównania. Ponownie Patrik Walemark wpisał się na listę strzelców.

63. min. Szaleństwo w Kielcach. Lech znów wyszedł na prowadzenie. Hattrickiem popisał się Patrik Walemark. Bardzo zły moment kieleckiej defensywy.

68. min. Wiktor Długosz i Jewgienij Szykawka pojawili się w miejsce Huberta Zwoźnego i Adriana Dalmau.

70. min. Szykawka za długo zwlekał z podaniem i akcja spaliła na panewce, choć strzał Wiktora Długosza poszybował niewiele ponad bramką Lecha.

72. min. Tym razem strzał wysoko ponad bramką oddał Szykawka.

77. min. Strzał głową oddał Ishak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

81. min. Sędzia Piotr Lasyk odgwizdał faul na zawodniku Lecha, a chwilę wcześniej w podobnej sytuacji nie podyktował rzutu wolnego dla Korony. Słaby występ arbitra z Bytomia.

87. min. Korona próbowała doprowadzić do wyrównania.

Po szalonym meczu i emocjonującej końcówce Korona Kielce ostatecznie przegrała z Lechem Poznań 2:3.

QUIZ. Co wiesz o Koronie Kielce? Piłkarze, trenerzy, ważne wydarzenia. Sprawdź!

Skąd pochodzi Ryszard Wieczorek, trener, który prowadził Koronę Kielce w ekstraklasie w latach 2005-07?