Tragedia w powiecie opatowskim. Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej

i

Autor: OSP KSRG Baćkowice Do śmiertelnego wypadku doszło w Gołoszycach w powiecie opatowskim.

Nowe fakty!

Tragedia w powiecie opatowskim. Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej!

2024-04-03 8:33

Dwie osoby - ojciec i córka - zginęły w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem na drodze krajowej numer 74 w Gołoszycach w powiecie opatowskim (Świętokrzyskie).

Jak przekazała starszy sierżant Monika Żurek z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca peugeota, będąc w trakcie wymijania innego pojazdu, zderzył się czołowo z jadącą z przeciwka ciężarową scanią. Wskutek wypadku 71-letni kierowca samochodu osobowego oraz 41-letnia pasażerka tego auta zginęli na miejscu! Sierżant Monika Żurek potwierdziła w rozmowie z serwisem kielce.eska.pl, że byli to ojciec i córka.

Ciężarówkę prowadził 35-letni mężczyzna; nie odniósł obrażeń. Zarówno on jak i ofiary wypadku to mieszkańcy powiatu opatowskiego.

Na miejsce pracowała straż pożarna oraz policja pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności wypadku.

Do późnego wieczora, przez około sześć godzin ten odcinek trasy był zablokowany, wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

Był to już kolejny śmiertelny wypadek, do którego doszło w Świętokrzyskiem w ciągu ostatniego tygodnia. W Wielką Sobotę oraz Poniedziałek Wielkanocny śmierć poniosły dwie osoby. Najpierw w Bodzentynie, w wypadku na ulicy Kieleckiej zginął motocyklista, natomiast w drugim zdarzeniu, w Bolminie (gmina Chęciny) życie straciła pasażerka motocykla...

Czytaj:

Wybuch gazu zrujnował blok