Młoda

i

Autor: UM Kielce / Jarosław Siłakiewicz

Z miasta

Upiorny blok przy Młodej 4 w Kielcach został przebadany. Wieżowiec zostanie wyburzony?

2023-09-21 12:23

Wieżowiec przy ulicy Młodej 4 w Kielcach przeszedł szereg naukowych badań. W słynnym bloku mieszka już tylko jedna osoba, a obiekt wymaga kapitalnego remontu. Wbrew powszechnej opinii, budynek pod pewnymi względami jest w dobrym stanie.

Blok położony raptem kilkaset metrów od stacji kolejowej w Kielcach od lat okryty jest złą sławą, ze względu na liczne incydenty, przestępstwa, wandalizm czy zakłócanie porządku. Z zewnątrz straszy swoim wyglądem i jest fatalną wizytówką miasta.

Studenci badali blok przy Młodej 4 w Kielcach

Badania przeprowadzone przez naukowców z Politechniki Świętokrzyskiej miały ocenić dokładny stan słynnego budynku przy ulicy Młodej 4 w Kielcach. A ten pod względem konstrukcji jest wbrew powszechnej opinii, w bardzo dobrym stanie. Problemem są elementy wykończeniowe i instalacyjne. W tym przypadku budynek wymagałby generalnego remontu. Aktualnie w wieżowcu, w którym przez lata były lokale socjalne mieszka już tylko jedna osoba. Całe wnętrze obiektu wygląda fatalnie, ale po gruntownej modernizacji, budynek nadal mógłby spełniać swoje funkcje.

Władze miasta nadal podtrzymują jednak decyzję o wyburzeniu budynku. Nie wiadomo natomiast, kiedy miałoby to nastąpić.

Świętokrzyskie. Rzemieślniczy Bazar w Kielcach

QUIZ. Znasz Świętokrzyskie? Odpowiedz, co znajduje się na zdjęciu. Potrafisz rozpoznać to miejsce?

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości znajdują się rowerzyści na zdjęciu?
QUIZ. Znasz Świętokrzyskie? Odpowiedz, co znajduje się na zdjęciu. Potrafisz rozpoznać to miejsce?