Wypadek w gminie Chęciny. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Do wypadku w podkieleckiej Tokarni doszło w niedzielę 7 lipca.

Kryminalne

Wypadek w gminie Chęciny. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa!

2024-07-10 13:07

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Kielcach wobec 64-latki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa czterech osób. Kobieta miała celowo doprowadzić do wypadku na drodze w Tokarni w podkieleckiej gminie Chęciny.

Jak przekazała w środę młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach policjanci wykonują czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Kielce – Zachód.

Zgłoszenie o wypadku w Tokarni (pow. kielecki) wpłynęło do służb w niedzielę rano. Jak wynikało z pierwszych ustaleń policjantów, doszło tam do czołowego zderzenia peugeota, którym kierowała trzeźwa 64-latka oraz citroena, za którego kierownicą siedział 77-latek. Mężczyzna w chwili zdarzenia podróżował z trzema kobietami w wieku 70, 75 i 80 lat.

Funkcjonariuszka zaznaczyła, że po zebraniu i analizie materiału dowodowego i przesłuchaniu świadków, a także samych uczestników zdarzenia okazało się, że do wypadku nie doszło przypadkowo. 64-latka celowo zjechała na przeciwległy pas ruchu, aby doprowadzić do zderzenia pojazdów.

- Kobieta przyznała się do tego czynu. Pobudki, jakie nią kierowały, są przedmiotem śledztwa. W sprawie powołani zostali zarówno biegły z zakresu badania wypadków drogowych, jak i psychiatrii – przekazała Perkowska-Kiepas.

W skutego wypadku do szpitala przewieziono pięć osób: kierującą z peugeota oraz kierowcę i trzy pasażerki citroena.

64-latka usłyszała we wtorek zarzut usiłowania zabójstwa, a kielecki sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej tymczasowego aresztu.

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?
Świętokrzyskie. Dramatyczna akcja ratunkowa w czasie pożaru DPS w Kielcach