Galeria zdjęć

Znane miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem oczami sztucznej inteligencji! Rozpoznajesz je? Zobacz jak wyglądają

2024-03-02 8:54

Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej obecna w technologii a być może i naszym życiu. Jedną z funkcji jest kreator obrazów. Dzięki niemu możemy pokazać na przykład znane miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem w całkowicie nowej odsłonie. Przekonajcie się sami przeglądając galerię zdjęć powyżej.

O sztucznej inteligencji w tych czasach słyszał chyba już każdy. Jedni widzą w niej szansę na technologiczny rozwój w przyszłości, inni wręcz przeciwnie - obawiają się, że może ona wymknąć się spod kontroli człowieka.

Sztuczna inteligencja kreuje obrazy

Podobnych dylematów zapewne jeszcze długo nie unikniemy. Sztuczną inteligencję można natomiast już dziś wykorzystywać w różny sposób przy różnych graficznych projektach, zarówno do celów zawodowych jak i prywatnie. AI (sztuczna inteligencja) daje możliwość kreowania obrazów takimi, jak je opiszemy.

Aplikacja, z której w tym wypadku korzystaliśmy pozwala wygenerować zdjęcie dzięki opisowi, który wcześniej sporządzimy i wyślemy. Efektu możemy spodziewać się po kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu sekundach! Dostajemy kilka różnych obrazów przedstawiających to samo miejsce. Możemy następnie wybrać to, które jest najbardziej podobne do rzeczywistego! Wiele zależy od tego, jak precyzyjnie opiszemy dane miejsce czy postać.

Kielce i Świętokrzyskie w oczach sztucznej inteligencji

W ten właśnie sposób wygenerowaliśmy kilka obrazów przedstawiających znane miejsca w Kielcach i województwie świętokrzyskim, symbole regionu oraz atrakcje turystyczne. Zobaczcie i porównajcie, jak bardzo różnią się od "oryginałów", w czym są podobne, może spróbujmy wyobrazić sobie, że właśnie tak będą wyglądały w przyszłości, np. za kilkadziesiąt czy sto lat!

Miłego oglądania!

Świętokrzyskie: Lodowisko i stok Na Stadionie w Kielcach zapraszają łyżwiarzy i narciarzy